Зміни у ЗУ "Про вищу освіту". Від співавтора

31 жовтня 2014 року в актовій залі Інституту філології відбулася зустріч з аналітиком Центру дослідження суспільства Єгором Стадним.  Темою зустрічі була «Реформа вищої освіти: популярно про непопулярне». Пан Єгор докладно розповів про основні реформи у сфері освіти та сутність нового закону.

Найважливішим аспектом є якість вищої освіти та навчальних програм.

Новий закон:

• зменшує обсяг годин в одному кредиті (2014 р. – 36 год., 2015 р. – 30 год.);
  • гарантує право обирати чверть навчальної програми самостійно (будь-яка примха студента);
  • змушує усі вищі навчальні заклади забезпечити недопущення практики плагіату;
  • забезпечує студентську мобільність (можливість перезараховувати курси, яких немає у навчальній програмі (наприклад, цікава лекція з-за кордону));
  • кардинально збільшує кількість студентів (15%), які можуть брати участь у виборах ректора (тепер на 5 років);
  • вводить рейтингову систему для отримання стипендії (2  ̸ 3 групи), що створює мотивацію для навчання.

Як висновок, варто зазначити, що новий закон створює кращі умови для розвитку української освіти. Він не лише покращить її якість та рівень, але і допоможе досягнути європейського рівня. Відтепер усе залежить лише від студента та його старань.

Марія Бурчак