Вечорниці на Андрія: звіт

Справжні українські традиції відродилися у холі Інституту філології. 13 грудня відбулося урочисте святкування Дня святого Андрія. На це велике дійство завітали вельмишановні гості. Політик Олесь Доній обрав найкращий стрій серед учасників гуляння, брати Капранови прочитали нам свій «Дніпропетровський реп» та станцювали у шаленому танку разом з усіма учасниками дійства, письменник Андрій Кокотюха допоміг обрати найкращу танцювальну пару, охрестивши їх «українцями 3-го тисячоліття». Серед учасників були присутні учні 2 – А класу СШ №43. Ці розумні крихітки продекламували цікаві віршики. Можливо, колись хтось з них стане майбутнім філологом.

Не змогли пройти повз свято студенти-фольклористи. Гурт «Роксоланія» тішив усіх силою української пісні. А ще шановний ансамбль провів справжній майстер-клас з українського танцю. На «танцполі» була незліченна кількість людей. Від малих школяриків до викладачів – усі з превеликою радістю виконали традиційні танці - «Печене порося», «Трійковий».

Традиційно в цей день було визначено переможців ІІ етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Перше місце посів Володимир Тесленко.

Кожна дівчина мріє про заміжжя. З прадавніх часів вечорниці на Андрія – час особливий, сакральний, відомий своїми ворожіннями. Саме в цей день можна було дізнатися ім’я суженого-ряженого. На нашому святі дівчата дізналися, хто  буде їхнім нареченим, ким він буде за професією і навіть хто вийде першою заміж. А хлопці  в  той же час демонстрували свою силу, розум і прудкість. Вони проходили священний обряд Калити, «осідлавши коцюбу» і відкусивши бажаної страви. Дехто «отримав лише сажі», засміявшись під час ритуалу.

Роман Лихограй, взявши участь у конкурсі, зїв такого вареника, що все обличчя його було у сметані.. Дівчата  від душі годували учасників смачною стравою з зав’язаними очима.

Свято завершилося запальною дискотекою в українському стилі. І коли б ще нам довелось станцювати гуртом в холі жовтого корпусу? Laughing

Величезну подяку треба висловити Мацько Оксані Михайлівні, Сидоренко Лесі Михайлівні та Доній Тетяні Миколаївні, які організували це свято, а також нашому партнеру - студентській міжнародній організації «AIESEC» - за підтримку у втіленні ідеї проведення.

Міхєєва Станіслава

Більше фото