Святковий концерт до Дня філолога

28 березня напередодні Дня філолога в Актовій залі Червоного корпусу відбувалося незвичайне розслідування. За справу викрадення студента східної філології взялися двоє неперевершених детективів – Шерлок Холмс і доктор Ватсон. На шляху до розкриття злочину слідчі побували у різних куточках світу. Вони, як і глядачі концерту, отримали яскраві враження від культурних і світоглядних особливостей країн Сходу і Заходу. То ж, як це було?

Дія сюжету взяла початок в Україні, де проводили свою відпустку Шерлок Холмс і доктор Ватсон. Вони слухали українські пісні. Зі старої магнітоли линула пісня «А у на нас Україні» у виконанні Дарини Кузнецової.

Згодом до детективів прибігли схвильовані дівчата повідомити, що зник їхній єдиний хлопець у групі. Холмс і Ватсон вирішили взятися за справу. Вони зразу взяли слід і відправилися на фестиваль англійської пісні в арт-кафе. А тим часом на сцені продекламувала власний вірш Софія Маркіна.

У арт-кафе було людно. Інтелектуали спілкувалися між собою, посмоктуючи коктейлі з соломинок. Музичну атмосферу задавала співуча Настя Осипенко і запальний Володимир Тесленко. Останніми відвідувачами стали Ірина Ткачівська та Дмитро Рогов. Вони станцювали легкий твіст.

Тим часом Шерлок Холмс і доктор Ватсон натрапили на слід у Мадриді. Перше враження від іспанського міста у них виникло завдяки солодкому співу леді в червоному – Наталі Шиденко та шалених танців і пісень Ірини Бакаржиєвої та Лади Ярини.

В безнадії розкрити справу Холмс звертається до ворожки (Еліна Богданова), яка не лише підказує слідчому куди рухатися далі, а й співає пісню.

Детективи їдуть у столицю круасанів – Париж. Перше, що вони там бачать – богемну співачку Людмилу Домилівську, яка розповідає городянам про жагуче море кохання. Далі мандрівники натрапляють на декламаторку віршів Павла Глазового – артистичну Юлію Шкуратенко.
Нарешті з’являються перші свідки у справі викрадення – співаки й танцюристи Артем Душка-Іванов і Дмитро Дергач. Зі свідчень хлопців з’ясовується, що студента знайшов дівочій танцювальний колектив «Maze», проте не відомо, що сталося з ним далі. Єдина підказка – годинник з ієрогліфами, який належав хлопцю. Детективи рушають на Схід.

Східна екзотика, представлена танцем живота Даші Харитонової, не залишила байдужим нікого. За нею слідом глядачів веселила команда КВК Інституту філології «Так і називається». Продовжив індійську тематику гурт «Прелеста». Його учасники закликали весну своїм медитативним співом.

Шляхом складних математичних вирахувань і дедуктивної логіки Шерлок Холмс зрозумів, що у пошуках хлопця треба рухатися до Японії. Ліричні й водночас войовничі риси культури цієї країни продемонструвала своїм виступом Анастасія Манаєва. А сценку запеклої боротьби між японськими кухарями для приготування імператорського столу показав 2 курс японістів. З цієї замальовки Шерлок Холмс і доктор Ватсон зрозуміли, куди пропав студент Інституту філології. Виявляється, імператриця взяла його до себе куховарити. З нагоди розкриття справи заспівала пісню Роксолана Мацьків.

Нарешті все закінчилося, черговий злочин віртуозно розкрито й детективи відправилися у перервану відпустку в найкращу країну для відпочинку, життя і роботи – Україну!

Текст: Анна Мукан

Більше фото ТУТ.